Перейти до основного вмісту
ГО Фімляни "Че-буктрейлер"

 

Питання популяризації та підтримки читання - це актуальні потреби сьогодення, тому що в Україні книги читають лише 30% населення. Зупинити цей процес, повернути книги в наше життя допоможуть буктрейлери. Буктрейлер - короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Метою створення буктрейлера є спонукання до прочитання книги. Його особливістю є те, що розповідь подається в образній, інтригуючій формі.

Навесні 2018 року громадська організація "ФІМЛЯНИ" започаткувала І відкритий конкурс "Че_буктрейлер", який покликаний підвищувати культуру читання та медіакультуру черкащан.

Метою конкурсу є популяризація читання книг шляхом створення буктрейлерів. Засновники конкурсу ставили завдання  розвивати привабливий образ та імідж книги, читання; сприяти розвитку телекомунікаційних навичок і творчих здібностей черкащан; інформувати читачів про класичну та сучасну літературу.

Всього у конкурсі цього року брало участь близько 70 учасників (нажаль, деякі роботи було знято з конкурсу за недотримання вимог).  Конкурсанти представили дуже цікаві відеоролики, які показали зацікавленість черкащан у проведенні подібних конкурсів та продемонстрували яскраво-емоційне представлення інтриги та креативний підхід до розкриття сюжету твору, глибоке неординарне представлення проблематики та поєднання різних жанрово-стилістичних дискурсів у трактуванні творів.

 

Завдання проекту:

  1. Провести практикум зі створення буктрейлерів: «Основи відео монтажу», «Знайомство з системою Adobe Premiere CS6. Простий монтаж», «Анімація та відеоефекти в курсі відео графіки», «Робота з титрами в курсі відео графіки», «Захоплення/копіювання знятих матеріалів. Робота зі звуком».
  2. Оголошення та проведення конкурсу на найкращий буктрейлер.

Поширення найкращих буктрейлерів у соціальних мережах, телебачення на відео-рекламних носіях міста.

https://www.youtube.com/channel/UCKSn8eyxHakrIRkshPmbNdw

ЗВІТ про виконання грантового проекту «Че_буктрейлер» https://drive.google.com/file/d/17vRxpaFbzoKhTCq325PkqSHniJcvJQ6u/view?usp=sharing

буктрейлер