Перейти до основного вмісту
Історія ліцею

Черкаський фізико-математичний ліцей (ФІМЛІ) було засновано у 1993 році, як перший навчальний заклад нового типу - ліцей із поглибленим вивченням математики і фізики.

Мета роботи ліцею - створення сприятливих умов для навчання і розвитку молоді, обдарованої в галузі природничих наук.

Девіз ліцею: «Знання учнів - запорука успіху держави в майбутньому».

Основні  стратегічні  завдання діяльності  ліцею:

  1. Оволодіння  учнями ключовими  компетентностями, необхідними  для життя.
  2. Підготовка  випускників до  вступу у заклади  вищої освіти.
  3. Наскрізний  процес виховання  учнів.

 

Бренд і логотип "ФІМЛІ" відомі сьогодні далеко за межами області, про нього знають у країнах СНД і далекого зарубіжжя. У 2005 році ФІМЛІ став дипломантом фінального етапу конкурсу якості «100 кращих товарів і послуг України» в номінації «освітні послуги».

 

Особливості навчання

У ліцеї поглиблено вивчаються математика та фізика. Керівником ліцею з 2022 року є Зімнін Юрій Фірсович.

Навчання в ліцеї триває протягом п'яти років (7-11 класи).  Право навчатися у ліцеї учні здобувають за підсумками вступного тестування з математики і української мови. Частина учнів зараховується на 0-ий курс ліцею за наслідками «Олімпіади юних математиків», яка вже стала традиційною і проводиться у квітні кожного року.

0-й курс (7 клас) є підготовчим до навчання у ліцеї. Учні, їх батьки, вчителі мають змогу ще раз перевірити правильність вибору профілю навчання, його відповідність здібностям та уподобанням кожного з учнів. Навчання протягом року здійснюється за звичайними шкільними програмами, але в змінених умовах дає змогу не лише подолати прогалини у знаннях учнів, але й іноді призводить до повної зміни уявлень учнів та їх батьків про можливості дитини; не тільки допомагає звикнути до відповідної системи вимог, але й сформувати навички, необхідні для подальшого поглибленого вивчення математики, фізики, інформатики та інших предметів.