Перейти до основного вмісту
Якими будуть дорослі люди з слухняних дітей

Слухняна дитина - мрія будь-яких батьків. Робить все, що скажуть, їй не треба повторювати по 10 разів. Вона не чинить опір, не заперечує, не сперечається. Голосно не розмовляє, не кричить, з усім погоджується.
Дорослі, які виросли зі слухняних дітей, завжди живуть з оглядаючись. Орієнтуватися на чужу думку для них норма. Своєї думки часто і зовсім немає, вони завжди приєднуються до більшості, навіть якщо мають свій погляд на ситуацію. Бо так безпечніше. Та й часто свій погляд вони сформулювати не можуть.
Вони завжди сумніваються в собі. І це стосується всього - зовнішнього вигляду, одягу, здібностей, прав. І мова тут не про якусь роздуту самовпевненість з короною на голові, а про базовий фундаментальний погляд на себе, як на людину, гідну проявляти себе в цьому світі.
Вони дуже зручні партнери. Такі ж зручні, якими були для своїх батьків в дитинстві. Ними зручно зневажати, на них легко зривати злість, їх легко обманювати. І так, саме вони ті самі жертви домашнього насильства, про яке так багато зараз говорять. У них просто немає досвіду протистояння, вміння позначити межі, захистити себе. Вони легко піддаються навіюванню і так часто вживана аб*юзерами фраза «Ти сама напросилася» приймається ними на віру беззастережно, тому що немає ж впевненості в своїй думці. А може і справді сама, щось не так зробила ...
Вони не знають, чого хочуть. Тому що ніхто і ніколи їх про це і не питав. Вони не розрізняють ні своїх почуттів, ні бажань, все якось невизначено, сіро, тьмяно.
Вони пасивні і безініціативні. Ривок, прорив, виклик обставинам - це не про них. Краще тихенько в куточку, як зазвичай, нехай погано, незручно, а по-іншому як? А ніяк. Не вміють, не знають, не відають.
Вони найзручніші люди для маніпуляцій. Будь-яких - від тих, що відбуваються всередині їх сімей, до політичних. Вони слухняно погоджуються потерпіти - тимчасові труднощі, які ніколи не закінчуються, низькі зарплати, будь-які позбавлення і утиски.
Вони не вірять собі, а вірять тому, хто «старше», хто більш значущий, вагоміший, у кого влада. Вони не вимагають, не відстоюють, не бунтують.
Все це задушене ще в дитинстві. Батьками, яким було зручно мати таку дитину. Щоб не лізла зі своєю нісенітницею, щоб не плуталася під ногами, не набридала та не заважала ...
А тепер продовжимо ряд. Але освіжимо в пам'яті те, що було на початку.
Слухняна дитина - мрія будь-яких батьків.
Робить все, що скажуть, їй не потрібно повторювати по 10 разів. Вона не чинить опір, не заперечує, не сперечається. Голосно не розмовляє, не кричить, з усім погоджується.
Не бешкетує, не носиться, як очманіла, не плутається під ногами. Нічого не просить, не канючить. Її не видно і не чутно.
ЇЇ НЕМАЄ. Ви і справді хочете, щоб вашої дитини не було?
Лариса Вертишева