Перейти до основного вмісту
Чи нормально втомлюватися від дітей

Втомлюватися від дітей - це нормально і не соромно
Від дитини, як і від будь-якої іншої людини, може виникнути «стрес спілкування». Тут можуть бути ситуативні обставини, як, наприклад, новорічні канікули. Після новорічних свят завжди багато звернень до психологів, тому що під кінець довгих вихідних всі встигають втомитися один від одного і пересваритися.
Якщо ви провели з маленькими дітьми десять днів поспіль (та ще якщо виявилися замкнені в квартирі: погода погана, діти застудилися), дуже ймовірно, що ви захочете відправити дітей в дитячий сад, а самі будете раді попрацювати. Це нормально. Це ситуативно. Але якщо вам постійно хочеться відпочити від дитини, тут вже треба думати, чому. Можуть бути дуже різні причини. Можливо, це нервове виснаження, ніяк не пов'язане з дитиною.
Якщо ви втомилися від дитини і хочете відпочити - скажіть про це. Але вчасно. Адже батьки, перш ніж це визнати, часто доходять до ручки. І вже не говорять, а кричать. Якщо сказати спокійно і пояснити, чому вам потрібно посидіти в тиші - це буде про ваші потреби, а не про те, що діти вас дістали. Спочатку героїчно терпіти, а потім прокричати про це в образливій формі - ось це не правильно.
Людмила Петрановська